İçeriğe geç

Tarım Kimyasalları

Bagosan

NBPT (Üreaz İnhibitörü)

[N-(n-butyl) thiophosphoric triamide] Azotlu gübrelerin etkinliğini arttırmak için geliştirilen bir üreaz inhibitörüdür. NBPT (n-butil tiyofosforik triamid) içerikli üre inhibitörü sayesinde bitkilerin azotu absorbe etmeleri için zaman sağlar.
DCD (Dicyandiamide)

Dicyandiamide (DCD) inhibitörü topraktan azot kayıplarını önemli oranda azaltıp, uygulanan azotun daha verimli kullanılması sağlayan bir inhibitördür. Dicyandiamide (DCD) inhibitörü nitrosomonas bakterisini inhibe ederek amonyumun (NH4+) nitrite ( NO2- ) oksitlenmesini yavaşlatır. Nitrosomonas inhibitasyonu, sülfhidril ile DCD nin C-N grubu reaksiyonu veya metal gruplarının bakterideki solunum enzimlerini etkilemesi aracılığı ile bakteri aktivitesini yavaşlatarak azot kaybını engeller.

DMPP
(3,4-Dimethylpyrazole phosphate)

3,4-Dimetilpirazol fosfat (DMPP), oldukça uygun özelliklere sahip yeni bir nitrifikasyon inhibitörüdür. Kapsamlı toksikoloji ve ekotoksikoloji testlerinden ve uygulama teknolojisi deneylerinden geçmiştir ve şu anda kullanılan nitrifikasyon inhibitörlerine kıyasla birkaç farklı avantajı olduğu gösterilmiştir. 0,5-1,5 kg ha-1 uygulama oranları, optimal nitrifikasyon inhibisyonunu elde etmek için yeterlidir. DMPP, NO3 sızıntısını, kendi kendine sızıntıya maruz kalmadan önemli ölçüde azaltır. DMPP, görünüşe göre toprağın CH4 oksidasyonu üzerinde olumsuz bir etki olmaksızın N2O emisyonunu azaltır. DMPP içeren gübrelerin kullanımı verimi artırır. Bu, mineral gübre N'den tasarruf etme, N uygulama turlarının sayısını azaltma ve mevcut gübre-N oranlarıyla daha yüksek mahsul verimi elde etme imkanı sunar.

Cu EDTA – 15%

Cu EDTA – 15%, orta pH koşullarında bitkilere yüksek oranda kullanılabilir bakır katyonları sağlamak için tasarlanmış özel bir bitki besin ürünüdür. Herhangi bir kirlilik veya toz olmadan tamamen suda çözünür, serbest akışlı mikro granüller olarak formüle edilmiştir. Bu ürün etkili bir bakır kaynağı olarak hizmet eder ve esas olarak yapraktan uygulama, hidroponik ve gübreleme için önerilir.

Mn EDTA – 13%

Mn EDTA – 13%, orta pH koşullarında bitkilere yüksek oranda kullanılabilir mangan katyonları sağlamak için tasarlanmış özel bir bitki besin ürünüdür. Herhangi bir kirlilik veya toz olmadan tamamen suda çözünür, serbest akışlı mikro granüller olarak formüle edilmiştir. Bu ürün etkili bir mangan kaynağı olarak hizmet eder ve esas olarak yapraktan uygulama, hidroponik ve gübreleme için önerilir.

Zn EDTA – 15%

Zn EDTA – 15%, orta pH koşullarında bitkilere yüksek oranda kullanılabilir çinko katyonları sağlamak için tasarlanmış özel bir bitki besin ürünüdür. Herhangi bir kirlilik veya toz olmadan tamamen suda çözünür, serbest akışlı mikro granüller olarak formüle edilmiştir. Bu ürün etkili bir çinko kaynağı olarak hizmet eder ve esas olarak yapraktan uygulama, hidroponik ve gübreleme için önerilir.

Fe EDTA – 13%

Fe EDTA – 13%, orta pH koşullarında bitkilere yüksek oranda kullanılabilir demir katyonları sağlamak için tasarlanmış özel bir bitki besin ürünüdür. Herhangi bir kirlilik veya toz olmadan tamamen suda çözünür, serbest akışlı mikro granüller olarak formüle edilmiştir. Bu ürün etkili bir demir kaynağı olarak hizmet eder ve esas olarak yapraktan uygulama, hidroponik ve gübreleme için önerilir.